Drodzy Czytelnicy!

Ikonka dekoracyjnaZ radością informujemy, że od 11 maja 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Malechowie zostaje otwarta dla naszych czytelniczek i czytelników.
Filie bibliotecznie pozostają zamknięte do odwołania.
Pamiętając jednak o wciąż istniejącym zagrożeniu epidemiologicznym, wprowadziliśmy procedury dotyczące pracy biblioteki oraz korzystania z zasobów bibliotecznych.
Czytelnicy chcący odwiedzić bibliotekę w Malechowie proszeni są o zapoznanie się z obowiązującymi procedurami.

 

Procedury dotyczące pracy biblioteki oraz korzystania z zasobów bibliotecznych przez czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Malechowie.

1. Gminna Biblioteka Publiczna w Malechowie do czasu odwołania stanu epidemii w Polsce będzie funkcjonowała wyłącznie w zakresie wypożyczeń i zwrotów książek, zamykając tym samym wolny dostęp do półek oraz innych przestrzeni znajdujących się na terenie obiektu tj. czytelni, stanowisk komputerowych. Czytelnicy zobowiązani będą poruszać się według wyznaczonego obszaru.

2. Ze względów na bezpieczeństwo pracowników oraz użytkowników na terenie biblioteki może przebywać jednocześnie 1 osoba.
Pozostali oczekujący zobowiązani są do przebywania na zewnątrz zachowując ogólnoprzyjęte zasady bezpieczeństwa.

3. Czytelnik udający się do biblioteki proszony jest o wcześniejszy kontakt telefoniczny z pracownikiem biblioteki pod nr telefonu 94 318 – 43 – 58.

4. Czytelnik przebywający na terenie biblioteki zobowiązany jest to przestrzegania następujących zasad bezpieczeństwa:
– dezynfekcji rąk płynem odkażającym znajdującym się na stoliku w korytarzu biblioteki,
– noszenia maseczki ochronnej bądź innego zabezpieczenia osłaniającego nos i usta,
– noszenia rękawiczek jednorazowego użytku.

5. Pracownicy biblioteki wykonują swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaopatrzeni w rękawiczki jednorazowe, maseczki ochronne lub przyłbice.

6. Zachęcamy czytelników aby zamówienia na zbiory czytelnicze składać telefonicznie:
pod nr telefonu 94 318- 43 – 58 korzystając z katalogu on-line znajdującego się na stronie http://biblioteka.malechowo.pl/ w zakładce Katalog książek.
Zamawiając w ten sposób książkę usprawniamy obsługę.

7. Wszystkie wydarzenia kulturalne na czas trwania epidemii zostają odwołane.

8. Godziny pracy biblioteki ulegają zmianie. W trakcie godzin otwarcia wprowadzona zostaje 30 minutowa przerwa na dezynfekcję i wietrzenie pomieszczeń biblioteki.
– Gminna Biblioteka Publiczna w Malechowie wznawia pracę w dniu 11 maja 2020 w godz. 08.00-15.00 (przerwa 12.00-12.30).
– Filie Biblioteki nieczynne do odwołania.

9. Wszystkie książki zwrócone przez czytelników poddawane są 3 dniowej kwarantannie w wyznaczonym do tego miejscu.

Mając na uwadze bezpieczeństwo zarówno pracowników jak i czytelników Biblioteki, zwracamy się z prośbą o zapoznanie z procedurami oraz ich przestrzeganie.