Mała książka – wielki człowiek

Mała ksiązka wielki człowiek - plakatBardzo miło, nam poinformować, że od listopada 2022 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Malechowie wraz z filiami przystąpiła do realizacji projektu pt.: „Mała książka – wielki człowiek”.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” skierowana jest do najmłodszych czytelników, przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Wierzymy, że „czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię.

Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych. Czytając swojemu Maluszkowi, wpływasz na jego przyszłość i pomagasz mu osiągnąć sukces.

W ramach akcji każde dziecko odwiedzające bibliotekę wraz z rodzicem podczas pierwszej wizyty otrzymuje w prezencie Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start (książeczkę pt. : „Pierwsze czytanki… + broszurę dla rodzica pt. : „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”) oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Jedna wizyta w bibliotece – jedna naklejka. Po zebraniu 10 naklejek Mały Czytelnik otrzymuje Dyplom.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.