Noc Bibliotek 2024

Uczestnicy i bibliotekarze na Nocy Bibliotek 2024.Nasza biblioteka odpaliła petardę w tę Noc Bibliotek i pokazała prawdziwą Moc Biblioteki. Odwiedzili nas młodzi czytelnicy z wielu miejscowości naszej gminy, żeby spotkać się z najprawdziwszym piratem – Jackiem. Ale zanim to nastąpiło, przygotowali czapki i opaski pirackie pod czujnym okiem naszych bibliotekarzy. Nie obyło się bez rozmów, poznaliśmy swoje imiona, zainteresowania czytelnicze i cel dla którego się spotkaliśmy. Potem nastąpiło oczekiwanie na pirata i głośne przywołanie – Ahoj! Po czym zjawił się, wywołując zaskoczenie i radość wśród najmłodszych. Pirat Jack opowiedział o swoich losach i przygodach, a także o niezwykłym życiu piratów. Zabrał naszych gości w świat przygód – najpierw w labirynty, potem w poszukiwanie skarbu biblioteki po przegląd wystawy kolekcji skarbów pirackich, na końcu była gra w kości oraz w karty pirackie. Dla naszych gości czekała słodka niespodzianka – wata cukrowa oraz popcorn. Po przekąskach przyszedł czas na prawdziwą „bitwę morską”, pomiędzy dwoma drużynami młodych piratów. Abordaż nie wyłonił zwycięzców, a bombardowaniu nie było końca… I tak oto zakończyła się nasza Noc Bibliotek. Pełna niespodzianek, aktywności, radości, uśmiechów, pełna MOCY!!!