Dzień Kubusia Puchatka w bibliotece

Grupowe zdjęcie Biedroneczek i Pszczółek z wychowawczyniami i bibliotekarzamiDnia 18 stycznia jest obchodzony Dzień Kubusia Puchatka. Tego dnia 18 stycznia 1882 roku urodził się słynny angielski pisarz Alan Aleksander Milne – autor znanego na całym świecie „Kubusia Puchatka” i „Chatki Puchatka”.

W związku z tym bibliotekarze Gminnej Biblioteki Publicznej w Malechowie zaprosili na wspólne świętowanie z Kubusiem Puchatkiem przedszkolaków z przedszkola w Malechowie (grupy: „Pszczółki”, „Pracowite Smyki” i „Biedroneczki”).

Bibliotekarz opowiedział dzieciom w jaki sposób jego syn Krzyś wraz ze swoimi zabawkami (w tym z ulubionym pluszowym misiem o imieniu Edward) został bohaterem „Kubusia Puchatka” i innych książek dla dzieci. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego miś Krzysia zmienił imię na Kubuś Puchatek i jak wyglądał Stumilowy Las. Potrafiły wymienić jej mieszkańców na podstawie ilustracji, dostrzec ich miejsce zamieszkania oraz dowiedziały się co jest ich ulubionym przysmakiem.

Bibliotekarz podkreślił, że głównym bohaterem jest Kubuś Puchatek – miś o Bardzo Małym Rozumku, ale za to dużym sercu, który uwielbiał miód a jego największym przyjacielem był Krzyś. Popadał w liczne tarapaty, ale zawsze jakoś z nich wychodził.

Urozmaiceniem lekcji bibliotecznej była zabawa ruchowa „Zaproszenie do Stumilowego Lasu” wraz z prezentacją mapy Stumilowego Lasu, zgadywanki słowne, szukanie zaginionego Kubusia Puchatka, kolorowanki tematyczne i prezentacja bajek o Kubusiu Puchatku. Prace przedszkolaków można podziwiać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Malechowie.