Dzień Kubusia Puchatka w przedszkolu w Malechowie

Wspólna fotografia przedszkolaków z wychowawczyniami i bibliotekarzemDnia 23 stycznia 2024r. bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Malechowie przeprowadził w przedszkolu lekcję tematyczną związaną z Dniem Kubusia Puchatka, który miał miejsce 18 stycznia. Przedszkolakom przybliżona została postać angielskiego pisarza Alana Aleksandra Milne ( autora „Wierszy dla Krzysia”, „Kubusia Puchatka” i „Chatki Puchatka”), oraz jego syna Krzysia, który stał się pierwowzorem książkowego bohatera wraz z ożywionymi na kartach książek jego zabawkami. Bibliotekarz opowiedział przedszkolakom w jaki sposób doszło do napisania „Kubusia Puchatka” oraz jak żył i gdzie mieszkał Kubuś Puchatek wraz z przyjaciółmi. Dzieci miały też za zadanie dopasować do przysmaków właściwych bohaterów, oraz odgadnąć na podstawie charakterystyki właściwą postać z bajki.

Urozmaiceniem zajęć były też zabawy słowno – ruchowe.

Na zakończenie bibliotekarz zaprezentował dzieciom książki o Kubusiu Puchatku, wręczył im na zakończenie kolorowanki i słodki poczęstunek.