Ferie zimowe 2020 w Gminnej Bibliotece Publicznej

Ferie zimowe 2020 w Gminnej Bibliotece PublicznejTegoroczne ferie zimowe w GBP w Malechowie upłynęły pod znakiem gier i zabaw przy komputerze.
Zespół bibliotekarzy zorganizował na samym początku ferii lekcję biblioteczną (11 lutego) z okazji przypadającego 17 lutego Międzynarodowego Dnia Kota dla wychowanków PWD z Gorzyc
y i Przystaw z udziałem innych zainteresowanych dzieci naszej gminy. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się dlaczego obchodzony jest Dzień Kota i jakie znaczenie mają te zwierzęta w życiu codziennym. Zaciekawiły się rasami kotów, ich zachowaniami (kocim językiem), życiem codziennym, relacjami z ludźmi i innymi zwierzętami. Przy okazji zaprezentowane zostały dziko żyjące koty a także najsławniejsze koty w historii i koty które podbiły Internet oraz wiele innych ciekawostek o kotach.
Zaprezentowane zostały książki o kotach i nie mogło również zabraknąć „kociej muzyki”.
W ramach prac manualnych na zakończenie dzieci wykonały z kolorowego papieru koty.