Jak nie czytam jak czytam

fotoDzięki współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Malechowie Filia w Ostrowcu i samorządu uczniowskiego uczniowie Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Ostrowcu przystąpili do akcji organizowanej pod patronatem Biblioteki Narodowej polegającej na pobiciu rekordu w jednoczesnym czytaniu książek. Akcja ma na celu, by książka kojarzyła się z rozrywką, a nie szkolnym obowiązkiem. By uczniowie, którzy na co dzień czytają, zobaczyli, że nie są jedyni, a ci, którzy tego nie robią, mieli okazję spróbować. Młodzież wykorzystuje okazję, aby pokazać dorosłym, jak się czyta książki. O godzinie 10.00 wszyscy uczniowie zasiedli do czytania tego, co lubią najbardziej – była cała plejada różnorodnych tytułów. Zwieńczeniem akcji było wspólne zdjęcie – uczniowie z własnych ciał ułożyli napis „czytamy”.