Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w MalechowieDnia 18 stycznia 1882r. urodził się Alan Aleksander Milne – angielski pisarz dla dzieci, autor słynnego na całym świecie „Kubusia Puchatka” i „Chatki Puchatka”. Dlatego ten dzień stał się Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka – najbardziej znanego pluszowego misia o Bardzo Małym Rozumku, mieszkającego wraz ze zwierzętami w Stumilowym Lesie, którego największym przyjacielem był Krzyś.
W związku z tym świętem bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej z Malechowa przeprowadził w klasach I – II ZSP oddzielne lekcje biblioteczne pt. „Dzień Kubusia Puchatka”.
W trakcie zajęć uczniowie mieli wysłuchać w oparciu o prezentację multimedialną ciekawych opowieści o prawdziwym Krzysiu, który wraz ze swoimi zabawkami trafił za sprawą swojego ojca jako jeden z bohaterów książkowych do Stumilowego Lasu. Z kolei za sprawą pewnej niedźwiedzicy z londyńskiego zoo i łabędzia pluszowy miś Krzysia został nazwany Kubusiem Puchatkiem. Bibliotekarz scharakteryzował Stumilowy Las oraz mieszkających tam bohaterów książkowych (Krzyś, Kubuś Puchatek, Kłapouchy, Sowa, Królik, Mama Kangurzyca, Maleństwo, Tygrys, Prosiaczek) i opowiedział o nich wybrane zabawne historie. Zaprezentował przy tym literaturę dziecięcą o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach.
Nie mogło zabraknąć zajęć ruchowych i ruchowo-muzycznych oraz zgadywanek w oparciu o zestaw zagadek i rekwizyty.
Pod koniec zajęć wszyscy uczniowie złożyli Kubusiowi Puchatkowi życzenia z okazji jego święta a na zakończenie otrzymali do ułożenia puchatkowe puzzle.