Narodowy Spis Powszechny jest obowiązkowy

Grafika dotycząca obowiązku spisowego

Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczynają realizację wywiadów bezpośrednich w terenie. Rachmistrzowie skontaktują się z osobami, które nie spisały się przez Internet, nie spisały się na infolinii (22 279 99 99), do których nie zadzwonił rachmistrz spisowy.
Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775), nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem.Ze względu na sytuację epidemiczną, jeżeli respondent jest objęty kwarantanną lub izolacją domową, wywiad może odbyć się telefonicznie, pod warunkiem przekazania rachmistrzowi numeru telefonu kontaktowego.
Wywiady bezpośrednie prowadzone są przez rachmistrzów spisowych z zachowaniem wszelkich procedur sanitarnych i dystansu społecznego.

Zachęcamy do wypełnienia formularza spisowego poprzez samospis internetowy: http://spis.gov.pl, nie wychodząc z domu spiszesz się w 20 minut.Zapraszamy również do spisu w Urzędzie Gminy Malechowo, gdzie udostępniono stanowisko spisowe wszystkie te osoby, które nie mają dostępu do komputera lub internetu oraz seniorów.

To tu dedykowany pracownik GBS udziela pomocy w wypełnieniu formularza spisowego.

W celu umówienia się na wizytę prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny: 94 31 40 579 / 574 lub mailowy: biurorady@malechowo.pl / promocja@malechowo.plTo bardzo proste. Wystarczy mieć ze sobą numery PESEL osób zamieszkujących gospodarstwo domowe.

Zabierzcie ze sobą sąsiada, kuzynkę, znajomą, umówicie się telefonicznie na wizytę. Odwiedźcie nas w UG Malechowo, kilkanaście minut i po sprawie.

Zapraszamy!

Spis powszechny potrwa do 30 września br.