„Polski Wrzesień 1939r.” – lekcja biblioteczna w Pękaninie

"Polski Wrzesień 1939r." - lekcja biblioteczna w PękaninieDnia 4 września 2019r. w bibliotece w Pękaninie bibliotekarz przeprowadził z wychowankami PWD z Pękanina lekcję biblioteczną poświęconą 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W oparciu o prezentację multimedialną dzieci dowiedziały się kiedy dokładnie wybuchła wojna, które państwa dokonały agresji na Polskę. Mogły dowiedzieć się o najważniejszych bitwach i punktach oporu żołnierza polskiego, który w sposób bohaterski bronił w osamotnieniu naszej ojczyzny (Westerplatte i Poczta Polska w Gdańsku, bitwa pod Mokrą, bitwa pod Mławą, bój pod Wizną, bitwa nad Bzurą, obrona Warszawy, obrona Helu, bitwa pod Kockiem). Dzieci mogły zobaczyć przeważające siły wroga (piechota, broń pancerna, lotnictwo, artyleria, okręty wojenne) oraz broń i wyposażenie żołnierza polskiego, walczącego we wrześniu i na początku października 1939r.