Przedszkolaki na wspólnym świętowaniu Dnia Kota w GBP w Malechowie

FotoDnia 17 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota. Jest to święto mające podkreślić, jak ważna jest rola tych zwierząt w życiu człowieka, a przy tym uwrażliwić ludzi na trudny koci los poprzez niesienie pomocy bezdomnym i wolno żyjącym kotom. W II połowie lutego 2018r. na wspólne świętowanie z kotami przybyły do biblioteki przedszkolaki z grup: „Sówki”, „Smoki”, „Misie” i „Wesołe Skrzaty”. W trakcie wspólnej pogadanki przedszkolaki wykazali się ogromną wiedzą na temat życia i zwyczajów kotów domowych (zachowania kotów czyli język kociego ciała, pożywienie, higiena itp.) a także tych dziko żyjących. Nie obce im były również koty ze znanych bajek.

Zajęcia biblioteczne wzbogaciła prezentacja multimedialna o tych zwierzętach, która zawierała wiele urozmaiceń (krótka historia o kotach; wybrane rasy kotów; ich życie codzienne i zachowania; sławni koci bohaterowie w literaturze i filmie; najsławniejsze koty na świecie; rola kotów w tradycji i symbolice; znane powiedzenia o kotach). Przedszkolakom zaprezentowana została bajkowa literatura o kotach włącznie z czytaniem wybranych wierszy. Nie zabrakło również pokazu znanych piosenek oraz bajek o kotach. Przedszkolaki w trakcie zajęć z pomysłem kolorowały kolorowanki z wizerunkiem różnych kotów. Na zakończenie wszystkie dzieci za aktywną postawę w trakcie zajęć otrzymały kocie łakocie.