Światowy Dzień Kota – lekcja biblioteczna z wychowankami PWD Pękanino

Światowy Dzień Kota – lekcja biblioteczna  z wychowankami PWD PękaninoDnia 20.02.2018r. wychowankowie PWD z Pękanina odwiedzili bibliotekę aby wspólnie świętować Światowy Dzień Kota, który miał miejsce w ubiegłą niedzielę 17 lutego. W trakcie prezentacji multimedialnej bibliotekarz przedstawił im ciekawą historię kotów począwszy od starożytnego Egiptu aż po czasy współczesne. Dzieci z zainteresowaniem podziwiały rasy kotów domowych i tych dziko żyjących. Razem wspólnie z bibliotekarzem dyskutowały na temat niejednoznacznych zachowań kotów na co dzień – ich relacji z ludźmi i innymi zwierzętami oraz ich żywieniu i pielęgnacji. Przy okazji dzieci poszerzyły wiedzę na temat kocich bohaterów – tych znanych i mniej znanych z wierszy, bajek i filmów. Mogły dowiedzieć się ciekawych historii na temat słynnych kotów, które podbiły Internet oraz kotów, które zapisały się na kartach historii. Razem z bibliotekarzem dzieci odgadywały sens znanych powiedzeń o kotach a następnie przeglądały wspólnie książki gdzie wyszukiwały koty. Na zakończenie doszło do wspólnego odgadywania na podstawie kolorowanek wybranych ras kotów i bajkowych kocich bohaterów. W nagrodę wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali wyżej wymienione kolorowanki do pokolorowania.