Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Przedszkolu i w Szkole Podstawowej w Malechowie

fotoDnia 23 kwietnia b.r. obchodzony był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to doskonała okazja, żeby móc przypomnieć jak ogromną rolę w życiu człowieka odgrywa czytanie książek. W związku z tym bibliotekarz GBP w Malechowie przeprowadził – począwszy od 23 kwietnia – akcję promocji książek i czytelnictwa wśród przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej w Malechowie. W szkole dla wszystkich uczniów wyświetlona została prezentacja multimedialna pt. „Dlaczego warto czytać książki?”. Jednocześnie bibliotekarz odwiedził przedszkolaków czytając dla nich wybrane legendy polskie a także legendy regionalne z gminy Malechowo, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci. Dnia 27 kwietnia została przeprowadzona z uczniami kl. IV SP lekcja biblioteczna pt. „Jak powstaje książka?”, podczas której bibliotekarz w formie pogadanki połączonej z prezentacją multimedialną opowiedział historię narodzin książki począwszy od pomysłu pisarza na jej napisanie aż po trafienie książki do rąk czytelnika. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się z czego składa się książka, od czego pochodzi nazwa: biblioteka, na jakich dwóch znanych materiałach pisarskich powstawały rękopisy, co przechowywały starożytne biblioteki, co to jest inicjał. Zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła również prezentacja ciekawych książek do zaproponowania oraz przeczytane na głos przez bibliotekarza wybrane legendy z gminy Malechowo.