Wieczorek Poezji Patriotycznej z udziałem Józefa Piłsudskiego

Wspólna recytacja poezji przez rodziców i dzieci z udziałem bibliotekarza - legionistyDnia 8 listopada b.r. w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy odbył się Wieczorek Poezji Patriotycznej z udziałem zaproszonych gości. Po przywitaniu gości i otwarciu spotkania przez Dyrektora Szkoły, panią Iwonę Nowak – Gancarz i Przewodniczącą Rady Rodziców, panią Barbarę Klemba rozpoczęła się część artystyczna. Na scenie wystąpili uczniowie szkoły i rodzice z udziałem bibliotekarza przebranego w mundur żołnierza Legionów Polskich a następnie samego Józefa Piłsudskiego. Goście, w kameralnym nastroju przy świecach, mogli wysłuchać wierszy znanych polskich poetów, oraz zaśpiewać wspólnie piosenki patriotyczne.

Odbył się również konkurs na najlepsze przebranie się za Józefa Piłsudskiego i kiermasz. Dodatkową atrakcją była wystawa książek, map, broszur, plakatów, medali i odznaczeń, historycznych banknotów, militariów i innych gadżetów związanych z epoką Piłsudskiego i Legionami. Wśród dorosłych i młodzieży nie brakowało zainteresowanych, którzy podchodzili i oglądali z zaciekawieniem wystawę a nawet rozmawiali z samym Komendantem Józefem Piłsudskim.