100 flag na 100-lecie Niepodległości

flagaPowiewa flaga, gdy wiatr się zerwie
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień – to miłość, biel – serca czyste
Piękne są nasze barwy ojczyste.
                                                                    Czesław Janczarski

8 listopada w Bibliotece Publicznej i Szkolnej w Niemicy, uczniowie wraz z bibliotekarzami, wzięli udział w zrobieniu 100 flag w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości. Flagi zostały wykorzystane w piątek 9 listopada do dekoracji Biblioteki, Szkoły i jako rekwizyty na uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości.

Flaga Polski – jeden z symboli państwowych Polski. Ustawa stanowi, że barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony, ułożone w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości, z których górny jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego. Kolory te według symboliki używanej w heraldyce mają następujące znaczenie:
• Koloru białego używa się w heraldyce jako reprezentację srebra. Oznacza on także wodę, a w zakresie wartości duchowych czystość i niepokalanie.
• Kolor czerwony jest symbolem ognia i krwi, a z cnót oznacza odwagę i waleczność.