Inauguracja otwarcia Strefy Aktywności Społecznej

Inauguracja otwarcia Strefy Aktywności SpołecznejProjekt Gminnej Biblioteki Publicznej na 100 – lecie Niepodległości Polski

W ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski bibliotekarze Gminnej Biblioteki Publicznej w Malechowie i jej filii przygotowali na 8 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej w Ostrowcu tematyczny projekt. W Strefie Aktywności Społecznej Gminy Malechowo (w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020) uczniowie szkoły mogli obejrzeć wystawę książek historycznych, literaturę piękną pt. „100 książek na 100-lecie”, uzupełnieniem były plakaty związane ze stuleciem odzyskania niepodległości oraz kącik medali, orderów, krzyży i innych odznaczeń wojskowych a także militariów. Dla uczniów szkoły podstawowej bibliotekarz p. Robert Baran przygotował niezwykle interesujące prelekcje. Dla klas początkujących i klasy czwartej została przedstawiona patriotyczna lekcja w oparciu o prezentację multimedialną pt. „Wojsko Polskie na przestrzeni dziejów na 100-lecie Niepodległości Polski”. Z kolei starszym uczniom w oparciu o prezentację multimedialną pt. „Józef Piłsudski – od młodości do niepodległości (1867 – 1918”)” bibliotekarz przedstawił burzliwe dzieje człowieka, który wniósł ogromne zasługi dla odzyskania niepodległości przez Polskę.

Projekt ten spotkał się z dużym zainteresowaniem odbiorców. W projekcie wykorzystano otrzymany sprzęt tj. aparat fotograficzny typu lustrzanka, tablet oraz mobilny system nagłaśniający.