„Bohaterowie bajek i baśni” – zajęcia biblioteczne z przedszkolakami

„Biedroneczki” z bajkami w ręku, bibliotekarzami i wychowawczynią na zdjęciu pamiątkowym W dniach 17, 18, 19 i 20 października 2022r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Malechowie odwiedziły przedszkolaki z czterech grup wiekowych: „Pszczółki”, „Biedroneczki”, „Bystre Skrzaty” i „Pracowite Smyki”.

Bibliotekarze przygotowali dla nich zajęcia biblioteczne, których główną tematyką byli znani i lubiani bohaterowie ulubionych bajek i baśni.

Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały bibliotekarza czytającego na głos wybrane bajki a następnie na podstawie slajdów odgadywały bohaterów bajek i baśni lub ich tytuły. Następnie odgadywały bajkowe i baśniowe zagadki. Wszystkie przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w tych zajęciach i udowodniły, że bardzo dobrze znają świat bajek i baśni. W kolejnej części zajęć wszystkie przedszkolaki z zapałem zaangażowały się w kolorowanie bajkowo-baśniowych bohaterów. Na koniec zajęć dzieci miały możliwość oglądania książek z ulubionymi bajkami i baśniami. Nagrodą za ich wytrwałość i pracowitość był słodki poczęstunek. Prace przedszkolaków można podziwiać na wystawce w bibliotece.

Bibliotekarze dziękują wszystkim przedszkolakom i ich wychowawczyniom za odwiedziny i zapraszają na kolejne zajęcia w bibliotece w niedalekiej przyszłości.