Dzień bibliotekarza

Dzień Bibliotekarza 202220 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza w Gminnej Bibliotece Publicznej w Malechowie. Święto Bibliotekarza zostało ustanowione w 1985 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Organizacja działa blisko 100 lat i zrzesza osoby związane z bibliotekarstwem. Misją stowarzyszenia jest przede wszystkim rozwój i promocja bibliotek, a także tworzenie pozytywnego obrazu bibliotekarza.

W tym roku mieliśmy przyjemność spotkać się w całym naszym „bibliotekarskim” gronie, wraz z emerytowanymi bibliotekarzami. Cieszymy się tym bardziej, że mogliśmy ten dzień spędzić w towarzystwie: Wójta Gminy Malechowo – Radosława Nowakowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy – Wiesława Rosińskiego oraz Kierownika Oświaty, Kultury i Sportu – Karoliny Chruszcz-Pietraszewskiej.

Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty na stronie internetowej w poszukiwaniu różnych konkursów, warsztatów, wystaw czy ciekawych zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Z naszych artykułów dowiecie się o wydarzeniach organizowanych w naszej bibliotece, znajdziecie informacje o nowościach czy o bibliotekarskich ciekawostkach.