Spotkanie autorskie z pisarzem – Danielem Odiją

spotkanie autorskie z Danielem Odiją17 maja w Domu Wiejskim w Ostrowcu, odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem – Danielem Odiją. Rozmowę poprowadził bibliotekarz – Dariusz Czesnowski. Pisarz ciekawie opowiadał o literackich inspiracjach i początkach swojej twórczości, opisał jaki wpływ na jego utwory miały przeżycia z okresu młodzieńczego oraz geneza powstawania najważniejszych książek. Dziękujemy serdecznie wszystkim czytelnikom za przybycie.

Daniel Odija (ur. 1974) – prozaik z wykształcenia pedagog, scenarzysta komiksowy, autor słuchowisk, sztuk teatralnych, komentarzy do filmów dokumentalnych oraz animator kultury. Autor zbiorów opowiadań Szklana huta (2005), Przezroczyste głowy (2018) oraz powieści Ulica (2001), Tartak (2005), Niech to nie będzie sen (2008), Kronika umarłych (2010) oraz Pusty przelot (2021). Za swoją twórczość wielokrotnie nagradzany. Dwukrotnie nominowany do Literackiej Nagrody Nike. Jego proza została przetłumaczona na kilkanaście języków.