Dzień Matki w bibliotece w Pękaninie

Dzień Matki w bibliotece w PękaninieDnia 23 maja 2019r. w bibliotece w Pękaninie odbyła się lekcja biblioteczna dla dzieci z tutejszej Placówki Wsparcia Dziennego z okazji przypadającego 26 maja Dnia Matki. W formie prezentacji multimedialnej bibliotekarz w trakcie pogadanki przekazał wychowankom szczególną rolę wszystkich mam, które odgrywają w wychowywaniu swoich dzieci od momentu ich narodzin aż po wejście w życie dorosłe, oraz pilnowania „ogniska domowego”. Pod pojęciem wychowywania kryje się cały trud matek: karmienie, przebieranie, układanie do snu, czytanie bajek, sprzątanie, gotowanie, pranie, pomaganie w lekcjach itp. Dlatego za ten włożony trud i i miłość należy się każdej matce nie tylko złożenie jej życzeń w dniu swojego święta ale i okazywanie szacunku na co dzień. Prezentację multimedialną uświetnił podkład muzyczny znanych polskich piosenkarzy, którzy śpiewali o mamie. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały kolorowanki do pokolorowania związane z Dniem Matki.