„Życie w czasach PRL” – lekcja biblioteczna w Pękaninie

"Życie w czasach PRL" - lekcja biblioteczna w PękaninieDnia 15 maja 2019r. bibliotekarz przeprowadził z wychowankami PWD z Pękanina lekcję biblioteczną o życiu ludzi w czasach PRL. W oparciu o prezentację multimedialną dzieci mogły dowiedzieć się, jak wyglądała szkoła i nauka w tamtych czasach, jakimi pojazdami poruszali się ludzie, jak wyglądało życie „na kartki”, dlaczego tworzyły się długie kolejki przed sklepami, co ludzie jedli, jak się wtedy ubierali, jakie posiadali kosmetyki i środki czystości, jakie było ówczesne AGD, meble i akcesoria w mieszkaniach. Mogli wreszcie zobaczyć absurdalne i niedorzeczne hasła informacyjne na tabliczkach metalowych w zakładach pracy i nie tylko a także obejrzeć plakaty z PRL.