„Legendy z gminy Malechowo” – lekcja biblioteczna z przedszkolakami

"Legendy z gminy Malechowo" - lekcja biblioteczna z przedszkolakamiDnia 23 października 2018r. bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Malechowie odwiedził przedszkolaków z grupy „Smerfy” i zaprezentował im legendy z gminy Malechowo. Na samym początku przedszkolaki dowiedziały się czym jest legenda. Bibliotekarz czytał im różne legendy o zatopionych dzwonach w pewnym jeziorze, zatopionym kościele, skradzionych skarbach, niesamowitym polowaniu w pewnym lesie, zaczarowanym kocie, diabełkach, diabelskich kamieniach i o daninie z jaj dla bogatego pana z pewnej miejscowości. Dzieci z zaciekawieniem przysłuchiwały się niesamowitym opowieściom a w trakcie czytania podchodziły do karteczek przedstawiających ilustracje z różnych legend i wyszukiwały z nich te, które pasowały do właściwej legendy. Na zakończenie przedszkolaki wysłuchały jeszcze jednej, trochę dłuższej legendy o pochodzeniu źródełka z Borkowa.