„Medytacyjna podróż do Ziemi Świętej” – prelekcja Jana Wyrwasa

fotoZbliżające się święta wielkanocne to doskonała okazja do przeniesienia się w czasie do miejsc związanych z działalnością i śmiercią Pana Jezusa i zarazem miejsc odwiedzanych przez pielgrzymów z z różnych kultur i religii m.in. Bazyliki Grobu Świętego. W tym celu, dnia 22 marca b.r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Malechowie został zaproszony znany podróżnik i filozof pochodzący z Koszalina – Jan Wyrwas. Pan Jan Wyrwas przeniósł w trakcie prelekcji młodzież gimnazjalną po najciekawszych miejscach związanych z pobytem Pana Jezusa – Jerozolimie i okolicach. Niezwykle ciekawy wykład prelegenta zawierał w sobie elementy geograficzno-kulturowo-religijne. Całość została podparta ciekawymi, unikatowymi zdjęciami z jego 6-miesięcznego pobytu w Izraelu. Żeby zrozumieć przekaz biblijny należy samemu odwiedzić Ziemię Świętą – tak zapewniał prelegent. Całość zajęć uzupełniona została krótką projekcją filmową.