Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka w kl. III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Malechowie W związku z przypadającą 18 stycznia rocznicą urodzin Alana Aleksandra Milne – autora „Kubusia Puchatka” i „Chatki Puchatka” oraz przypadającego tego dnia Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka, bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej z Malechowa przeprowadził 3 lutego 2020r. po raz kolejny – tym razem z uczniami kl. III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Malechowie, lekcję biblioteczną pt. „Dzień Kubusia Puchatka”.  Głównym celem tej lekcji była popularyzacja najsłynniejszego misia o Bardzo Małym Rozumku, który mieszkał z Krzysiem oraz innymi przyjaciółmi w Stumilowym Lesie. W trakcie zajęć trzecioklasiści dowiedzieli się ciekawej historii o prawdziwym Krzysiu od otrzymania na pierwsze urodziny pluszowego misia do stania się bohaterem książek „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka”, który wraz ze swoimi zabawkami trafił – za sprawą swojego taty – do Stumilowego Lasu. Z kolei spotkanie Krzysia z niedźwiedzicą w londyńskim zoo i z łabędziem sprawiło, że pluszowy miś Krzysia otrzymał imię Kubuś Puchatek.
Bibliotekarz scharakteryzował Stumilowy Las oraz mieszkających tam bohaterów książkowych (Krzyś, Kubuś Puchatek, Kłapouchy, Sowa, Królik, Mama Kangurzyca, Maleństwo, Tygrys, Prosiaczek) i opowiedział o nich wybrane ciekawe historyjki. Zaprezentował przy tym puchatkową literaturę dziecięcą.
Lekcja była urozmaicona zajęciami ruchowych oraz zgadywankami w oparciu o rekwizyty.
Pod koniec zajęć trzecioklasiści podzieleni na grupy otrzymali do ułożenia puchatkowe puzzle.