Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka z przedszkolakami w GBP w Malechowie

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka z przedszkolakami w GBP w MalechowieW związku z przypadającą 18 stycznia rocznicą urodzin Alana Aleksandra Milne – autora „Kubusia Puchatka” i „Chatki Puchatka” oraz przypadającego tego dnia Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka, bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej z Malechowa przeprowadził z przedszkolakami z przedszkola w Malechowie lekcje biblioteczne pt. „Dzień Kubusia Puchatka”.  Celem tych zajęć była popularyzacja najsłynniejszego misia o Bardzo Małym Rozumku, który mieszkał z Krzysiem oraz innymi przyjaciółmi w Stumilowym Lesie.

W trakcie zajęć przedszkolaki mieli wysłuchać w oparciu o prezentację multimedialną ciekawych opowieści o prawdziwym Krzysiu, który wraz ze swoimi zabawkami trafił za sprawą swojego taty jako jeden z bohaterów książkowych do Stumilowego Lasu. Z kolei za sprawą pewnej niedźwiedzicy z londyńskiego zoo i łabędzia pluszowy miś Krzysia otrzymał imię Kubuś Puchatek. Bibliotekarz scharakteryzował Stumilowy Las oraz mieszkających tam bohaterów książkowych (Krzyś, Kubuś Puchatek, Kłapouchy, Sowa, Królik, Mama Kangurzyca, Maleństwo, Tygrys, Prosiaczek) i opowiedział o nich ciekawe historyjki. Zaprezentował przy tym puchatkową literaturę dziecięcą.
Nie mogło przy okazji zabraknąć zajęć ruchowych i ruchowo-muzycznych oraz zgadywanek w oparciu o zestaw zagadek i rekwizyty.
Pod koniec zajęć wszystkie przedszkolaki złożyły Kubusiowi Puchatkowi życzenia z okazji jego święta a na zakończenie otrzymali do ułożenia puchatkowe puzzle lub kolorowanki.