„Przyszła wiosna” – lekcja biblioteczna w Niemicy

"Przyszła wiosna" - lekcja biblioteczna w NiemicyW czwartek 21 marca dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy, zostały zaproszone na kolejną lekcję biblioteczną. Tym razem przebiegła ona pod hasłem „Przyszła wiosna”. Dzieci rozpoczęły lekcję odpowiadając na zagadki związane z zwiastunami wiosny. Pomimo iż pogoda za oknem momentami nie przypominała nam wiosny, dzieci jednak zauważyły zachodzące zmiany i w przyrodzie i w sposobie ubioru oraz to, że wszystko obudziło się ze snu, kwiaty rozkwitły, ptaki przyleciały zza morza. Bardzo bystro i przenikliwie odpowiadały o wszystkim, co tej pory dostrzegli. Następnie zapoznały się z literaturą o tematyce wiosennych kwiatów, a także wykazały się dużą wiedzą o ich gatunkach i sposobach hodowli. W drugiej części spotkania przedszkolaki miały za zadanie wykonać prace plastyczne o tematyce wiosennych kwiatów. Prace dzieci zostały zaprezentowane na wystawce prac w bibliotece.