Spektakl dla przedszkolaków „W 7 dni dookoła bajek” w bibliotece

Spektakl dla przedszkolaków "W 7 dni dookoła bajek" w biblioteceDnia 23 listopada 2018r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Malechowie zawitała po raz kolejny w tym roku grupa teatralna teatrzyku „Tak” z Krakowa. Przedszkolaki z grupy „Misie” i „Smerfy” miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. „W 7 dni dookoła bajek”. Główny bohater –  Smok Smokowski był przyjaznym smokiem, chociaż nie lubił jeść. Za karę mama go wysłała w podróż do świata bajek, gdzie spotykał każdego dnia różnych bohaterów wierszy Jana Brzechwy. Pierwszego dnia spotkał Kaczkę Dziwaczkę, która nauczyła go zaklęcia, które umożliwiało mu przechodzenie z bajki do bajki. Innym razem spotkał Biedronkę, która czekała na Żuka. Zatańczył nawet z Igłą, a gdy spotkał Czerwonego Kapturka, to został przez niego pomylony z wilkiem. Kiedy Smok chciał się zdrzemnąć, to wołano na niego Leń. Z tego wszystkiego nabawił się Kataru. Morał z tego wynikał taki: żeby nie zabłądzić w świecie bajek trzeba koniecznie jeść obiady. Spektakl zawierał elementy interaktywne takie jak: nauka zaklęcia, nauka tańca animacyjnego „Igła szyje, nić się wije”, piosenka „W 7 dni”, gdzie dzieci aktywnie brały udział w przedstawieniu i świetnie się przy tym bawiły. Przedszkolaki przy okazji poznały jak brzmią w języku angielskim poszczególne dni tygodnia. Na zakończenie aktorzy uczcili razem z przedszkolakami przypadający 25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia.