Pasowanie na Czytelnika

Pasowanie na Czytelnika29 listopada w Bibliotece Szkolnej i Publicznej w Niemicy miała miejsce uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klasy pierwszej.

Podczas pierwszej części uroczystości pierwszaki odpowiadały na kilka zagadek i wykazały się wzorową wiedzą na temat znanych bajek. Następnie obejrzały krótką inscenizację o Królowej Książce, która zasmucona swym ciężkim losem, prosi pierwszaków o poszanowanie jej stron i dobre traktowanie. Królowa Książka przekazała uczniom „Prośby Książki”, aby zawsze pamiętały jak dbać i szanować książki. Pierwszaki, w towarzystwie starszych koleżanek, wychowawczyni i bibliotekarek złożyli przyrzeczenie, że będą kochać książki a obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą. Potem wszyscy uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał pamiątkową książkę, słodki upominek i okolicznościowy dyplom ufundowany przez bibliotekarki – Panią Barbarę Koprek i Justynę Okurowską. W części artystycznej wystąpiły uczennice klasy V a.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.