„Wojsko Polskie na przestrzeni dziejów na 100-lecie niepodległości” – lekcja biblioteczna z wychowankami PWD Pękanino

"Wojsko Polskie na przestrzeni dziejów na 100-lecie niepodległości" - lekcja biblioteczna z wychowankami PWD PękaninoZ okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości oraz okrągłej 100 rocznicy istnienia Wojska Polskiego odbyła się w bibliotece w Pękaninie 21 listopada 2018r. lekcja biblioteczna pt. „Wojsko Polskie na przestrzeni dziejów na 100-lecie niepodległości”. W trakcie prezentacji multimedialnej bibliotekarz przedstawił dzieciom z Pękanina rozwój polskiej myśli wojskowej i sztuki walki od zarania dziejów aż do dnia dzisiejszego. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądało nasze rycerstwo, husaria, kosynierzy Tadeusza Kościuszki, Legiony Dąbrowskiego, Legiony Polskie podczas I wojny światowej, Polacy na frontach II wojny światowej oraz uzbrojenie i umundurowanie współczesnego Wojska Polskiego. Bibliotekarz pokazał, że podczas walk o odzyskiwanie niepodległości brały udział dzieci i harcerze na przykładzie słynnych „Orląt Lwowskich”. Lekcja biblioteczna wzbudziła niemałe zainteresowanie dzieci, które włączyły się aktywnie do dyskusji posiadając duży zasób wiedzy z zakresu militariów.