Światowy Dzień Pluszowego Misia w GBP Malechowo

Światowy Dzień Pluszowego Misia w GBP MalechowoW dniach 25-28 listopada 2019r. z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Malechowie lekcje biblioteczne poświęcone najbardziej rozpoznawalną maskotką na świecie.

Na tą okazję zostały zaproszone wszystkie grupy przedszkolaków z Przedszkola w Malechowie, aby mogły wspólnie świętować razem z pluszowymi misiami. Bibliotekarz w formie opowiadania i prezentacji multimedialnej zapoznał dzieci się z historią pierwszego pluszowego misia o imieniu Teddy (Teddy Bear), następnie opowiedział ciekawą historię Krzysia i jego ulubionych zabawek, pewnej niedźwiedzicy z zoo oraz łabędzia, które stały się inspiracją do napisania przez jego ojca A. A. Milne  książki pt. „Kubuś Puchatek”, gdzie Krzyś stał się jednym z jej bohaterów.

Przedszkolaki potrafiły rozpoznać misie z ulubionych bajek książkowych i filmowych. Nie zabrakło również prawdziwych niedźwiedzi i misiów z różnych stron świata, gdzie maluchy wspólnie z bibliotekarzem opisywały ich życie, zwyczaje i zachowania. Szczególną ich uwagę i zainteresowanie przykuły niedźwiedzica polarna Baśka Murmańska i niedźwiedź Wojtek, które stały się maskotkami w Wojsku Polskim.

Przedszkolaki mogły posłuchać a nawet zatańczyć w rytm „misiowych” piosenek oraz zgadywać zgadywanki o misiach. Później przyszedł czas na kolorowanie ulubionych bajkowych misiów a na zakończenie zajęć dzieci mogły pooglądać „misiowe” bajki.

Bibliotekarz przypomniał wszystkim, że 18 stycznia obchodzone jest kolejne święto misia – Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

Wszystkie prace przedszkolaków zostaną wyeksponowane na wystawce w bibliotece.