Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w SP Malechowo

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w SP MalechowoDnia 25 i 26 listopada 2019r. z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia odbyły się w klasach I-II Szkoły Podstawowej w Malechowie lekcje biblioteczne na temat ulubionych pluszaków, które przeprowadził bibliotekarz GBP z Malechowa.

Najmłodsi uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią pierwszego pluszowego misia o imieniu Teddy (Teddy Bear). Bibliotekarz opowiedział ciekawą historię Krzysia i jego ulubionych zabawek, pewnej niedźwiedzicy z zoo oraz łabędzia, które stały się inspiracją do napisania przez jego ojca A.A Milne  książki pt. „Kubuś Puchatek”, gdzie Krzyś stał się jednym z jej bohaterów. Uczniowie rozpoznawali też misiów z ulubionych bajek książkowych i filmowych. Nie zabrakło również prawdziwych niedźwiedzi i misiów z różnych stron świata, gdzie uczniowie wspólnie z bibliotekarzem opisywali ich życie, zwyczaje i zachowania. Szczególną uwagę uczniów przykuły niedźwiedzica polarna Baśka Murmańska i niedźwiedź Wojtek, które stały się maskotkami w Wojsku Polskim.

Dodatkowej rozrywki przysporzyły dzieciom znane i lubiane przeboje muzyczne o misiach. W wolnej chwili na podsumowanie zajęć zaprezentowane zostały dzieciom do obejrzenia różne książki, w której występują misie i niedźwiedzie. Bibliotekarz przypomniał wszystkim, że 18 stycznia obchodzone jest kolejne święto misia – Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.