Światowy Dzień Pluszowego Misia z przedszkolakami w bibliotece

Światowy Dzień Pluszowego Misia z przedszkolakami w biblioteceW dniach 29 listopada i 1 grudnia 2023r. przedszkolaki z ze starszych grup „Pracowite Skrzaty” i „Smerfy” z przedszkola w Malechowie odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Malechowie celem wspólnego świętowania Dnia Pluszowego Misia, przypadającego 25 listopada. Przedszkolaki w trakcie lekcji bibliotecznej poznały historię pierwszego najbardziej znanego pluszowego misia o nazwie Teddy Bear. Następnie wspólnie z bibliotekarzem rozpoznawały różnych misiowych bohaterów bajek – tych znanych i tych mniej znanych. Bibliotekarz opowiedział też o prawdziwych misiach – niedźwiedziach np. niedźwiedziach brunatnych, grizzly, niedźwiedziach polarnych, wargaczach leniwych, niedźwiedziach himalajskich, pandach czy misiach koala. Wśród tych gatunków nie mogło zabraknąć niedźwiedzi przygarniętych przez polskich żołnierzy – niedźwiedzia brunatnego Wojtka czy niedźwiedzicę polarną Baśkę Murmańską.

Bibliotekarz przeczytał również przedszkolakom znane wiersze o misiach. Urozmaiceniem zajęć była wspólna zabawa ruchowa przedszkolaków ze swoimi misiami.

Po wspólnej zabawie przedszkolaki z zapałem kolorowały misiowe kolorowanki, które można podziwiać na wystawie w bibliotece.

Bibliotekarze udostępnili również na miejscu przedszkolakom zbiór bajek o misiach i niedźwiedziach, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Na zakończenie w nagrodę przedszkolaków czekała niespodzianka.