Światowy Dzień Pluszowego Misia z przedszkolakami w bibliotece

lekcja bibliotecznaW dniach 20-21 listopada 2023r. przedszkolaki z grup „Żuczki” i „Pszczółki” z przedszkola w Malechowie odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Malechowie celem wspólnego świętowania Dnia Pluszowego Misia, przypadającego 25 listopada.

W trakcie lekcji bibliotecznej bibliotekarz opowiedział im historię pierwszego pluszowego misia a przedszkolaki mogły poznać także różnych misiowych bohaterów bajek – tych znanych i tych mniej znanych. Miały okazję posłuchać wiersza o misiu z urwanym uchem i odpowiedzieć na pytanie, co należy zrobić, żeby uszczęśliwić z powrotem smutnego misia. Bibliotekarz opowiedział też o prawdziwych misiach – niedźwiedziach, które żyją na ziemi i innych gatunkach misiów. Nie zabrakło też zabawy ruchowej ze swoimi misiami. Po wspólnej zabawie przedszkolaki zmierzyły się z układaniem „misiowych” puzzli, które można podziwiać na wystawie w bibliotece.

Na zakończenie w nagrodę przedszkolaków czekała niespodzianka.