Ze słownikiem za pan brat

Tradycyjne i multimedialne, wielkie i kieszonkowe, rzeczowe i językowe. Słowniki, bo o nich mowa, to obowiązkowa część zbiorów każdej biblioteki. O tym, do czego służą i jak z nich korzystać, mogli się dowiedzieć uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu, którzy wraz z Panią Joanną Zdańkowską 12 września br. w bibliotece w Ostrowcu uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt. „Ze słownikami za pan brat”. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć ćwiczeń w posługiwaniu się słownikami. Choć nikt tu nie stawiał ocen, uczniowie chętnie angażowali się w rozwiązywanie zadań. Przypomniano również zasady zachowania się w bibliotece i obchodzenia się z książkami. Z pewnością można więc powiedzieć, że słownik ortograficzny nie jest już im obcy. Lekcję poprowadziła bibliotekarz Anna Zając.