Lekcja biblioteczna z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w Pękaninie

Na zdjęciu lekcja biblioteczna z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w PękaninieDnia 20.11.209r. w bibliotece w Pękaninie odbyła się dla dzieci z tamtejszego PWD lekcja biblioteczna związana z nadchodzącym Dniem Pluszowego Misia. Metodą opowiadania i prezentacji multimedialnej bibliotekarz przybliżył dzieciom historię małego niedźwiadka, oszczędzonego przez prezydenta Stanów Zjednoczonych w trakcie polowania, który stał się inspiracją do narodzin pluszowego misia o imieniu Teddy (Teddy Bear), który stał się wkrótce najbardziej popularną i rozpoznawalną zabawką dla dzieci na całym świecie.

Po tym wstępie bibliotekarz przedstawił dzieciom znanych misiowych bohaterów ulubionych bajek książkowych i filmowych. Najsłynniejszym z nich okazał się popularny tytułowy Kubuś Puchatek, którego historia jest ściśle związana z dzieciństwem syna pisarza A. A. Milne – Krzysia. Jego zabawki (pluszowy miś, osiołek, prosiaczek, kangurzyca, tygrysek), wspólne przechadzki z ojcem po lesie, przypadek z łabędziem i kontakt z niedźwiedzicą w zoo stały się inspiracją do napisania słynnego „Kubusia Puchatka” oraz „Chatki Puchatka”.

Po tej historii dzieci mogły poznać także prawdziwe niedźwiedzie – ich życie i występowanie na różnych kontynentach. Przy okazji dowiedziały się, że istniały również niezwykłe niedźwiedzie służące w Wojsku Polskim takie jak Baśka Murmańska czy kapral Wojtek.

Pod koniec zajęć bibliotekarz przeczytał dzieciom krótkie „misiowe bajki”, pokazał ilustracje książkowe o prawdziwych niedźwiedziach i misiach oraz przeczytał misiowe zagadki.  Poinformował wszystkich obecnych, że 18 stycznia na pamiątkę urodzin A. A. Milne obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.