Słowniki na lekcji bibliotecznej w Niemicy

Słowniki na lekcji bibliotecznej w Niemicy14 listopada uczniowie klasy VIB Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy, wzięli udział w „słownikowej” lekcji bibliotecznej. Celem lekcji było poznanie i utrwalenie informacji o słownikach języka polskiego, ich budowę i funkcję oraz układ haseł. Uczniowie opanowali umiejętność korzystania ze słowników: języka polskiego, ortograficznego, frazeologicznego, etymologicznego, wyrazów bliskoznacznych, wyrazów obcych, itd. Pracując w grupie, korzystając z indeksu, samodzielnie wyszukiwali hasła. Na koniec lekcji dostali krótki test do wypełnienia, pomimo że nie był na ocenę, chętnie się angażowali i poradzili sobie bezbłędnie. Lekcję biblioteczną poprowadziła bibliotekarz Justyna Okurowska.