Uczestnictwo bibliotekarza GBP Malechowo w szkolnej grze terenowej

Gra terenowaDnia 4 października 2022r. bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Malechowie, pan Robert Baran został zaproszony przez grono pedagogiczne Zespołu Szkół Szkolno-Przedszkolnych w Malechowie do uczestnictwa w grze terenowej „Malechowo – wieś Mohorta” w charakterze partnera wspierającego agentów – uczniów klasy VIII.

Do uczestnictwa zostali zaproszeni: Wójt Gminy Malechowo, pracownicy Urzędu Gminy i Ośrodka Zdrowia, osoby związane z Koszalińskim Środowiskiem 27 Wołyńskiej DP AK. i wiele innych osób z terenu naszej gminy.

Gra terenowa była zwieńczeniem obchodów Dni Patrona Szkoły – mjr. Ryszarda Markiewicza ps. „Mohort”. Na uczestników czekały nie tylko zadania związane z wiedzą o samym Patronie, ale i również sprawnościowe. Na jednej z takich stacji, gdzie przebywał bibliotekarz, była gra sprawnościowa i zręcznościowa na czas, gdzie poszczególne grupy – w zależności od wieku, miały przeczołgać się przez przeszkody z piłką lekarską lub bez, wykonać bieg slalomem a nawet wykonać rzut „granatem” do celu. W grze terenowej uczestnikom towarzyszył duch rywalizacji, energia i niesamowite emocje.

Na wszystkich uczestników gry terenowej czekała na zakończenie wojskowa grochówka i pieczone kiełbaski na ognisku.

Po posiłku bibliotekarz zaprezentował przy okazji zaciekawionej młodzieży szkolnej militarne gadżety, objaśniając do czego służą i jak należy się nimi posługiwać. Uczniowie mieli okazję nie tylko je obejrzeć, ale i wziąć je do ręki, aby móc choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi żołnierze.

Bibliotekarze GBP w Malechowie dziękują nauczycielom Zespołu Szkół Szkolno-Przedszkolnego w Malechowie za okazaną współpracę.