„Wojsko Polskie na przestrzeni dziejów na 100-lecie niepodległości” – lekcja biblioteczna u przedszkolaków

„Wojsko Polskie na przestrzeni dziejów na 100-lecie niepodległości” - lekcja biblioteczna u przedszkolakówDnia 7 listopada 2018r. bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Malechowie z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości zawitał do grupy „Elfów” i „Skrzatków Gagatków” z przedszkola w Malechowie celem przeprowadzenia ciekawego zajęcia tematycznego. Przebrany w mundur wojskowy przybliżył przedszkolakom życie w wojsku. W ramach zająć była m.in. prezentacja multimedialna pt. „Wojsko Polskie na przestrzeni dziejów na 100-lecie niepodległości”, pokaz wojskowej musztry, prezentacja medali i odznaczeń, pokaz elementów żołnierskiego rynsztunku i innych militariów. Przedszkolaki były zainteresowane zajęciami i posiadały sporą wiedzę na temat wojska. Wykonały nawet marsz w rytm wesołej i skocznej piosenki żołnierskiej. Na zakończenie zajęć bibliotekarz przybliżył przedszkolakom sylwetkę Józefa Piłsudskiego.